Lotto 2393 - Asta Numismatica 94

Reichsgoldmünzen Lot-12 Stück Baden 10 Mark 1873, 1876, 1891. Bayern 10 Mark 1872, 1878, 1904. Hamburg - 10 Mark 1875, 1890. Preußen - ... Leggi tutto
Stima:
2.050,00 EUR
Base d'asta:
1.845,00 EUR

Stato lotto:

Reichsgoldmünzen
Lot-12 Stück Baden 10 Mark 1873, 1876, 1891. Bayern 10 Mark 1872, 1878, 1904. Hamburg - 10 Mark 1875, 1890. Preußen - Wilhelm I. 10 Mark 1879 C. Friedrich - 10 Mark 1888. Wilhelm II. - 10 Mark 1898. Württemberg 10 Mark 1873 Fast sehr schön-fast Stempelglanz