<< Lot 3115 - Kolonien Lot-7 ...   Lot 3117 - Weimarer ... >>

Lot 3116 - Numismatic Auction 91

400,00 EUR

Weimarer Republik
Lot-24 Stück 5 Reichsmark 1928 A Eichbaum. 3 Reichsmark 1925 E Rheinlande, 1929 J Verfassung, 1929 A Lessing, 1929 E Meißen, 1930 J Rheinlandräumung, 1930 E Zeppelin, 1931 Stein, 1932 A Goethe. 3 Mark 1924 A. 2 Reichsmark 1925 A, 1926 E. 1 Mark 1924 A und 1 Reichsmark 1925 D. Drittes Reich - 5 Reichsmark 1934 J, 1934 D, 1935 J, 1936 A. 2 und 5 Reichsmark 1933 E und A Luther. 2 Reichsmark 1934 Schiller, 1934 Garnisonskirche, 1937 A, 1939 A Sehr schön-vorzüglich+